Рефундирањето & Откази

Софтвер Поврат на средства

Изјава Поврат на средства
Во минатото нашата политика за наплата беше злоупотребена и експлоатирана од страна на клиентите, кој го создаде лажни причини за наплата, но продолжи да се користи нашиот софтвер. Поради тоа нашата компанија сега има многу построги рефундирање на политика за софтвер од хардвер.

Прифатени Околности

Ако софтверот не е активирана (направени од сериски број на клуч за регистрација), контактирајте поддршка за враќање на средствата со кликнување на копчето погоре контакт. Ние нудиме целосна наплата на неотворени и unactivated дозволи во рок од 30 дена од купувањето. По што повратот нема да бидат дадени.

Доколку дефектот е пронајден и нашите технички персонал за поддршка не може да обезбеди лек или работат околу во 14 дена, враќање на средствата можат да бидат понудени од страна на нашата техничка поддршка тим кој потоа ќе побара од вас да се е-мејл во .pdf или факс нас потпишана декларација со:

Примерок од вашата фактура – испратени до вас преку е-маил кога сте го купиле.
Опис на проблемот ќе се најде во софтверот.
Потпишана изјава дека сте деинсталиран софтвер и го отстранат од вашиот сервер.

Неприфатени Околности

Ние обично не се вратат или размена во овие околности:

Во било кое време по активирањето и монтажа на веб сервер
Само затоа што се промени вашиот ум по нарачка
Рефундирањето на техничка поддршка, само затоа што никогаш не заврши потреба од поддршка
Уште еден проект е завршен и одобрен
Ако вашиот сајт не изврши или вашиот бизнис не

Ве молиме имајте предвид сите барања за рефундација мора да се направи пред активирање. Ако имате активирано ние би сакале да ве потсетам дека кога ќе се активира, ќе го прифати нашите услови на купување на исходот во кој се наведува погоре.

Испорака

Пени аукција Визардс ќе го користи комерцијални услуги да ги исполнуваат наредбите вклучувајќи познати превозници и курири, како што UPS-от, FedX, DHL и ТНТ или САД поштенски услуги, и следење на броеви може да се обезбеди.

Многу елементи се испраќаат истиот или наредниот работен ден по купувањето. Прашајте го вашиот претставник за продажба за околу превозот датум. Имајте на ум дека предмети може да биде прилагодено произведени или обичај печатени, и дека некои од овие предмети може да потрае до 1-5 недели да бидат произведени пред превозот.

Во секој случај кога тоа е определено со Пени аукција Визардс софтвер кој целиот пакет мора да се врати да се олесни размената на нова точка(а), Пени аукција Визардс ќе вработи превозникот да ги собереш на производи кои мора да се ре-кухо во неговото оригинално пакување и означени соодветно, така што на пакетот ќе бидат вратени на нашите превозот центар.

Сите барања за стоки оштетени во превозот мора да се направи во рок од седум (7) дена или приемот, така што Пени аукција Визардс може да направи свој навремено барање на превозникот за надомест. Сите оригинални кутии и материјали мора да се врати да се олесни размената да се избегне плаќање на Reboxing 50%.

Овие Услови на употреба се однесуваат на било купувања направени од http://www.pennyauctionwizards.com (веб-страница), било да е тоа за pennyauctionwizards софтвер сам по себе, или било која од поврзани услуги. Пени аукција Визардс Limited го задржува правото да го измени или да ги ажурирате Услови за користење во секое време, со или без претходна најава.

1. Испорака на услуги
На pennyauctionwizards софтвер се обезбедени од страна на Пени аукција Визардс Ограничена, и е лиценциран, не се продаваат, под условите на EULA. Пени аукција Визардс Limited го задржува сите права кои не Ви се изрично дадени и Пени аукција Визардс Limited го задржува сопственоста на софтвер освен ако експлицитно не е поинаку договорено (Кликнете тука ако ви е потребна целосна сопственост софтвер / а>). Клиентот потврдува дека Пени аукција Визардс продава денар аукција софтвер кој не вклучува прилагодување услуги, освен што пакетот Одредува. На пример, единствениот пакет, кој вклучува било прилагодување е на Enterprise пакет кој вклучува лого дизајн. Откако логото е дизајниран и одобрени од страна на e-mail или во писмена форма по факс Пени аукција Визардс има завршено само извонредни прилагодување. Нема други персонализации ќе се вклучуваат ако се цитира и платени и дизајн договор е потпишан и да се договорат.

Плаќања за персонализации мора да се направи однапред.

А премија дефиниција не вклучува прилагодување. Сите модификации или кодот промени се платена услуга.

Обуката е вклучена во вашиот пакет купувањето на линкот кој ќе бидат обезбедени за вас по купувањето. Нашите обука се одвива преку видео серија и по телефон или е-мејл поддршка билет. Personal training sessions with a live support Representative may be purchased on an hourly rate.

Дозвола на сопствениците не им е дозволено да се "позајми", "Позајми" или "продаде" Лиценци за трети лица, освен во случај на политика лиценца за пренос како што е наведено во Дел 6 на овој Договор. Секое лиценци резултат да биде се користи на овој начин може да биде трајно одземена, во дискреционо на менаџерот.
Пени аукција Визардс Limited го задржува правото да одбие услуги или бизнис на нивната дискреција.

2. Краен корисник Договор за лиценца
Договорот давател е вклучена во pennyauctionwizards преземете пакет. Со инсталирање, копирање, или на друг начин користење pennyauctionwizards, Вие се согласувате да биде обврзана со условите на EULA.

3. Renewals & Плаќања
Плаќањата се прифатени преку PayPal или директен банкарски. Изнајмени (месечно) лиценци автоматски обнови до откажани. Уплатата се врши на годишнината од денот на регистрација секој месец. Доколку не се изврши плаќање во 5 дена од датумот на доспевање, Пени аукција Визардс Limited ќе наплаќаат крајот на плаќање и ако е потребно, суспендирање на лиценцата се додека не доби целосна исплата и го задржува правото да го суспендира било која и сите услуги поврзани за сметката во прашање. За да се реактивира постои $100 reinstall fee. Should we receive a chargeback or disputed payment, сите услуги ќе се укинат до било спорните суми се враќаат, плус плаќање за обработка на $50.00 (Долари) по сторнирано настанати.

4. Испорака
Сите дозволи се издаваат веднаш по приемот и одобрување на плаќање (по верификацијата) формулар за нарачка преку нашиот сајт и се достапни за преземање од областа на вашата сметка. Нашиот професионален поставеност & инсталација услуги обично трае меѓу 1 - 2 работни дена да се заврши, но тоа не е гарантирано време во исполнување, и на врвот пати, како што се нови изданија, тие често ќе трае подолго.

5. Рефундирањето:
Откако ќе го преземете производ од pennyauctionwizards.com, или купи производ достапни за индивидуално продажба, ние не може да им понуди враќање на парите, кој ќе се сметаат за одговорни за разбирање на ставање на вашата нарачка со pennyauctionwizards.com. Причината за ова е политика, бидејќи ние нудиме нематеријални неотповиклива дигитални производи и како таков, не постои начин за нашите производи да бидат вратени. Како таква, сите лиценца такси се неповратни, вклучувајќи ги и обновување набавки, додатоци, или на друг начин, кога производите биле претходно преземале, и Уплатата за pennyauctionwizards.com производ покажува прифаќање на оваа одредба.

6. Лиценца Политички Трансфер
Ние им овозможи на сопственост лиценци купени директно од нас да биде префрлен обезбедување 30 дена од датумот на купување. Лиценци добиени преку препродавач не можат да се пренесат. Пред секоја продажба или трансфер, постоечкиот сопственик би требало да ни се јавите за да се провери подобност. Потоа, откако се подготвени да бидат префрлени, ние ќе издаде фактура за лиценца трансфер на плаќање кој во моментов $150.00 (Долари), и еднаш платени треба да бидат доставени со името, e-mail адреса и детали за новиот сопственик за лиценца за да се пренесе на. Add-ons може да се пренесе меѓу лиценци во рамките на својата сметка на клиентот, но не и препродадени или префрлени во други клиенти.

7. Успение на ризик:
You expressly agree that the use of any and all Products distributed by pennyauctionwizards.com and available as part of the pennyauctionwizards.com collection and website is done so solely at Your own risk. Pennyauctionwizards.com is not held responsible for any form of marketing, рекламирање, развој на бизнисот, раст на бизнисот, or any other form of business operations for your business. You are responsible for the success of your own business.

pennyauctionwizards.com не гарантира или гарантира дека производите на pennyauctionwizards.com се ослободени од авторски права или други права на интелектуална сопственост загриженост.

8. Извршност:
На невалидност или неспроведливост на некоја одредба од овој Договор и Услови за користење нема да влијае на важноста или применливоста на било која друга одредба од овој Договор и Услови за користење. pennyauctionwizards.com го задржува правото да ги менува овие Услови за користење во секое време. pennyauctionwizards.com исто така го задржува правото да го раскине овој Договор и Услови за користење без претходна најава, ако, во дискреционо pennyauctionwizards.com е, Вие не се согласувате со било кој услов од овој Договор и Услови за користење. По раскинувањето, Мора да ги уништи сите содржини, материјали и производи добиени од овој сајт,, копии и документи поврзани со него. Во прилог, pennyauctionwizards.com го задржува правото да го прекине веб-страница, pennyauctionwizards.com, без претходна најава.

9. Надлежност:
Овој договор, неговата важност и ефект, ќе се толкува исклучиво, и управуван од, законите на Соединетите Американски Држави. Any claims shall be brought solely in the Federal District Court of the United States of America and you expressly consent to the exclusive jurisdiction of the federal courts of the United States of America. Вие се согласувате на услуга на сите потребни информации или процес врз вас со препорачана пошта или преку ноќ курир на адреса за да pennyauctionwizards.com со вашата регистрација, Како што може да се ажурира од време на време, со доказ за испорака.

10. Судски трошоци:
Вие се согласувате да ги надомести pennyauctionwizards.com за своите легални такси, трошоци и надоместоци ако pennyauctionwizards.com е успешна во остварувањето на кое било од неговите права според овој Договор, вклучувајќи, без ограничување, во врска со било каква акција да се соберат на плаќање.

11. Севкупност на Договорот:
Вие признавате дека сте го прочитале овој договор, се разбере тоа, имаа можност да бара независни правни совети пред да се согласи со тоа, и се согласувам со се обврзани со нивните услови за користење. Со оглед на pennyauctionwizards.com согласувајќи се да ги стави на располагање својата веб-страница и да се обезбеди на своите производи, Вие се согласувате да биде обврзана со условите на овој Договор. Понатаму, се согласувате дека овој договор е израз на разбирањето и договорот помеѓу pennyauctionwizards.com и Вие, и тоа е целосна и ексклузивна изјава на договор помеѓу Вас и pennyauctionwizards.com, која ги заменува секој предлог или пред договор, усно или писмено,, и сите други комуникација помеѓу вас и pennyauctionwizards.com во врска со предметот на овој договор. Понатамошни, Вие се согласувате дека со поставувањето на овој договор на веб-сајтот pennyauctionwizards.com ќе служи како доволен известување за pennyauctionwizards.com Услови на употреба / краен корисник Договор за лиценца, кои може да се менува од време на време, и дека секое купување на pennyauctionwizards.com или каков било пристап до pennyauctionwizards.com производи, претставува вашиот афирмативна разбирање и прифаќање на овој Договор, какви било измени или дополнувања на овој Договор, и сите услови наведени во овој текст. Вие исто така признаваат дека овој договор ги заменува, се прекинува, и на друг начин ги прави за ништовни и сите претходни или тековни договори или договори, било писмени или усмени, склучен помеѓу Вас и pennyauctionwizards.com во однос на прашањата изречно наведени во овој Договор.

Амандман: Ве молиме да се свесни дека нашиот софтвер содржи autobidding функционалност. На авто наддавање функција може да се користи само за тестирање на функционалноста на софтверот, а не кога сајт е во живо. Особено, авто наддавање функција треба да биде исклучен пред да го повика и други земји членки на јавноста да учествува во било која аукција.

Сите права изрично не се истакнати овде се заштитени.