pennyauctionwizards Политика на приватност

pennyauctionwizards веднаш ги поврзува луѓето насекаде на она што е најзначајна за нив. Секој регистриран корисник може да испрати чуруликам, кој е порака на 140 карактери или помалку, што е јавно, по правило и може да се вклучат и други содржини, како фотографии, видео, како и линкови до други веб-сајтови.

Совет Што ќе кажеш на pennyauctionwizards може да се гледа во целиот свет веднаш.

Оваа Политика на приватност го опишува тоа како и кога pennyauctionwizards собира, користи и споделува вашите информации кога користите нашите услуги. pennyauctionwizards добива вашите информации преку нашите различни веб-сајтови, СМС, API-јата, е-мејл нотификации, апликации, копчиња, и додатоци (на “Услуги” или “pennyauctionwizards”). На пример, можете да ни испратите информации, кога користите pennyauctionwizards од нашата веб страница, пошта или да добијат Tweets преку СМС, или пристап pennyauctionwizards од некоја апликација, како што pennyauctionwizards за Mac, pennyauctionwizards за Android или TweetDeck. Кога се користи било кој од нашите услуги се согласувате со наплата, трансфер, манипулација, складирање, откривање и други употреби на Вашите информации, како што е опишано во оваа Политика на приватност. Без оглед на тоа која земја живеете во или снабдување информации од, можете да овласти pennyauctionwizards да ги користиме вашите информации во САД и која било друга земја каде pennyauctionwizards работи.

Ако имате било какви прашања или коментари во врска со оваа Политика на приватност, Ве молиме контактирајте со нас на privacy@pennyauctionwizards.com или тука.
Информации за собирање и употреба

Совет Ние собираме и користиме вашите информации подолу, за да им обезбедиме на нашите услуги и да се измери и подобрување на нив со текот на времето.

Информации собрани при регистрација: Кога ќе се создаде или ре на pennyauctionwizards сметка, да ви даде некои лични информации, како што се вашето име, Корисничкото име, лозинка, и е-мејл адреса. Некои од овие информации, на пример, Вашето име и име, се наведени јавно на нашите услуги, вклучително и на вашиот профил и во резултатите од пребарувањето. Некои услуги, како што се пребарување, кориснички профили јавноста и гледање листи, не е потребна регистрација.

Дополнителни информации: Можете да ни обезбеди со информации за профилот за да се направи јавна, како кратка биографија, Вашата локација, вашиот веб-сајт, или слика. Може да се обезбедат информации за да го прилагодите вашиот профил, како што се мобилен телефон број за испорака на SMS пораки. Ние може да го користат вашите информации за контакт за да ти пратам информации за нашите услуги или да пазар за вас. Можете да ги користите поставките на вашиот пристап за да се откажете од нотификациите од pennyauctionwizards. Вие исто така може да се вратиш со следење на инструкциите содржани во известувањето или инструкции на нашиот веб сајт. Ние може да го користат вашите информации за контакт за да им помогне на другите најдете вашиот pennyauctionwizards сметка, вклучително и преку трети лица услуги и клиент апликации. Поставките на вашиот пристап контрола дали другите може да се најдат на вашата e-mail адреса или мобилен телефонски број. Можете да изберете да испратите вашиот адресар, така што можеме да ви помогне да најдете pennyauctionwizards корисници знаете. Подоцна може да укаже на луѓето да го следат на pennyauctionwizards врз основа на вашите увезени адреса книга контакти, кои можете да ги избришете од pennyauctionwizards во секое време. Ако ни е-маил, ние може да се задржи вашата порака, e-mail адреса и контакт информации за да одговорат на вашето барање. Ако го поврзете вашиот pennyauctionwizards сметка на вашиот профил на друг сервис, со цел да се крос-пост помеѓу pennyauctionwizards и за таа услуга, Од друга услуга може да ни ја испратите вашата регистрација или профил информации за таа услуга и други информации што ќе го овласти. Оваа информација овозможува вкрстено објавување, ни помага да ги подобри услугите, и се брише од pennyauctionwizards во рок од неколку недели од исклучување од pennyauctionwizards вашата сметка на друга служба. Дознај повеќе тука. Обезбедување на дополнителни информации опишани во овој дел е целосно опционални.

Твитови, По, Листи и други информации од јавен карактер: Нашите услуги се наменети првенствено да ви помогне да споделат информации со светот. Повеќето од информациите што ни ги обезбедуваат се информациите што ги бара од нас да се направи јавна. Ова вклучува не само пораките што го чуруликам и метаподатоците предвидени со Твитови, како на пример кога ќе Твитер, но, исто така, на листата се создаде, луѓето што ги следат, твитови ќе ги означувате како омилени или retweet, и многу други делови од информации кои произлегуваат од користењето на услуги. Нашата локација е речиси секогаш да се направи на информациите кои ги доставувате јавни онолку долго колку што вие не ја избришете од pennyauctionwizards, но ние обично ви даде поставувања за да се направи информации поприватни ако сакате. Вашите информации од јавен карактер се широко распространети и веднаш. На пример, Вашиот јавен профилот на корисникот информации и јавен Tweets може да се пребаруваат од страна на пребарувачите и веднаш се доставуваат преку СМС порака и нашите API за широк спектар на корисници и услуги, со еден пример е САД Библиотеката на Конгресот, кој архиви Твитови за историски цели. Кога ќе ги споделите информации или содржини, како фотографии, видео, и врски преку Услуги, што треба да размислат за она што го прават јавно.

Локација Информации: Можете да изберете да ја објавите вашата локација во вашиот tweets и во вашиот профилот pennyauctionwizards. Вие исто така може да ни кажете вашата локација кога сте го поставите вашиот тренд локација на pennyauctionwizards.com или им овозможи на вашиот компјутер или мобилен уред да ни пратите информации за локацијата. Можете да го поставите вашиот чуруликам локација параметри во поставките на вашиот профил и да дознаете повеќе за оваа функција овде. Научете како да го поставите вашиот мобилен локација параметри тука. Ние може да го користат и складирање на информации во врска со вашата локација да обезбеди можности на нашите услуги, како што се Tweeting со вашата локација, и да се подобри и да се прилагодите на услуги, на пример, со повеќе релевантни содржина како и локалните трендови, приказни, реклами, и предлози за луѓето да го следат.

Линкови: pennyauctionwizards може да ги пратите на тоа како можете да комуницирате со линкови преку нашите услуги, вклучувајќи ги и нашите е-мејл нотификации, трети услуги, и клиент апликации, од пренасочува кликне или преку други средства. Ние го правиме ова за да помогне за подобрување на нашите услуги, да обезбеди повеќе релевантни рекламирање, и да бидат способни да ги споделат агрегат клик статистика како на пример колку пати одредена врска беше кликнал на.

Колачињата: Како и многу други веб-сајтови, ние ги користиме “Колачињата” технологија за да се соберат дополнителни податоци вебсајт користење и да ги подобриме нашите услуги, но ние не бараат колачиња за многу делови на нашите услуги како пребарување и да гледа во јавен кориснички профили или списоци. Cookie е мал Датотека со податоци кои се пренесуваат на хард дискот на вашиот компјутер. pennyauctionwizards може да ги користи и колачињата за сесија и упорни колачиња за подобро разбирање на тоа како можете да комуницирате со нашите услуги, за следење на агрегат употреба од страна на нашите корисници и веб сообраќај рутирање на нашите услуги, и да се прилагодите и да ги подобриме нашите услуги. Повеќето интернет пребарувачи автоматски прифаќаат cookies. Можете да се укаже на вашиот интернет пребарувач, со промена на подесувањата, да престане да прифаќа cookies или да ве прашува пред да прифатите колаче од веб-сајтовите кои ги посетувате. Меѓутоа, Некои услуги може да не функционираат правилно ако се оневозможи колачиња.

Пријавете се на податоци: Нашите сервери автоматски рекорд информации (“Пријавете се на податоци”) создадени од вашиот користење на Услугите. Овие податоци може да вклучува информации како што вашиот IP адреса, тип на пребарувач, оперативен систем, се однесуваат на веб-страница, страници посети, локација, вашиот мобилен оператор, уредот и апликации за лични карти, услови за пребарување, информации и колачиња. Добиеме на дневниците со податоци кога ќе комуницирате со нашите услуги, на пример, кога ќе ја посетите нашата веб-сајтови, се регистрирате во нашите услуги, комуницирате со нашите е-мејл нотификации, го користите вашиот pennyauctionwizards сметка за да се идентификувате со трети лица веб-сајт или апликација, или посетете трети лица веб-сајт кој вклучува pennyauctionwizards копче или елемент. pennyauctionwizards користи Пријавете се на податоци за да се обезбеди на нашите услуги и да се измери, изберете, и да се подобри. Ако не е веќе направено порано, на пример, како што е дадено подолу за виџети податоци, ние или ќе го избрише Пријавете се на податоци или отстраните било заедничка сметка идентификатори, како што се вашето име, целосна ИП адреса, или е-пошта, по 18 месеци.

Виџети податоци: Ние може да се прилагоди на содржина за вас врз основа на вашите посети на трети лица веб-сајтови кои ги интегрираат pennyauctionwizards копчињата и додатоци. Кога овие веб-сајтови, прво да се вчита нашата копчиња или графички контроли за приказ, ќе добиеме Пријавете се на податоци, вклучувајќи ја веб страната сте ги посетиле и колачето што го идентификува Вашиот прелистувач (“Виџети податоци”). После најмногу 10 дена, ние го започне процесот на бришење или Собирање на податоци виџети, кој обично е моментален, но во некои случаи може да потрае и до една недела. Додека ние имаме виџети податоци, ние може да го користат за да се прилагоди на содржина за вас, во вид на сугестии за луѓето да го следат на pennyauctionwizards. Прилагодена содржина е зачувана со само вашиот прелистувач колаче проект и е одвоена од другите виџети Податоци како на страници посета информации. Оваа функција е задолжително, а уште не се достапни за сите корисници. Ако сакате, можете да го суспендира или да го исклучите, кој ги отстранува од вашиот прелистувач единствена колаче која им овозможува на функција. Дознајте повеќе за функција овде. За Твитови, Пријавете се на податоци, и други информации што ги добиваат од интеракции со pennyauctionwizards копчиња или додатоци, Ве молиме да ги видите другите делови на оваа Политика за приватност.

Трети лица даватели на услуги: pennyauctionwizards користи различни трети услуги да помогне да се обезбеди на нашите услуги, како што хостинг нашите различни блогови и викија, и да ни помогне да се разбере употребата на нашите услуги, како Google Analytics. Овие трети лица даватели на услуги можат да собираат информации испратени од страна на вашиот интернет пребарувач, како дел од веб страница барање, како што се колачиња или Вашата IP адреса.
Размена на информации и обелоденување

TipWe не откриваат вашите лични податоци, освен во ограничени околности опишани овде.

Вашата согласност: Ние може да сподели или открие вашите информации во вашата насока, како на пример кога ќе овласти трети лица веб клиентот или барање за пристап до вашата сметка pennyauctionwizards.

Даватели на услуги: Ние се вклучат даватели на услуги да вршат функции и да се обезбедат услуги за нас во САД и во странство. Ние може да ги споделите вашите лични податоци со такви даватели на услуги се предмет на доверливост обврските во согласност со оваа Политика на приватност, и под услов на трети страни ги користат вашите лични податоци само во наше име и во согласност со нашите упатства.

Закон и штети: Без оглед што и да е во спротивност со оваа Политика, ние може да се зачува или открие вашите информации, ако веруваме дека е неопходно да се усогласат со законот, регулатива или правно барање; да се заштити безбедноста на секое лице; да се обрати измама, безбедност или технички прашања; или за заштита на правата на сопственост pennyauctionwizards е. Меѓутоа, Ништо во оваа Политика на приватност е наменет да ги ограничат било правна одбрана или забелешки што може да имате на трети лица, вклучувајќи ја и владата, побара да се открие вашите информации.

Бизнис Трансфери: Во случај pennyauctionwizards е вклучена во стечајна, спојување, стекнување, реорганизација или продажба на имотот, вашите информации може да се продаде или пренесе како дел од таа трансакција. Ветувањата во оваа Политика за приватност ќе се применуваат до вашите информации како што пренесува на новиот субјект.

Не-приватни или не-лични информации: Ние може да сподели или открие своите не-приватно, збирни или на друг начин не-лични информации, како што е вашиот јавен профилот на корисникот информации, јавен Tweets, луѓето што ги следат или дека ќе го следат, или бројот на корисници кои кликнале на одредена врска (дури и ако само еден не).
Модифицирањето на вашите лични информации

Ако сте регистриран корисник на нашите услуги, ќе ви обезбеди со алатки и поставувања за сметката за пристап до или модифицирање на лични информации ви обезбеди за нас и поврзани со вашиот профил.

Вие исто така може трајно да го избришете вашиот профил pennyauctionwizards. Ако ги следите инструкциите тука, Вашата сметка ќе биде деактивирана и потоа избришана. Кога вашиот профил е деактивиран, тоа не е да видиме на pennyauctionwizards.com. За до 30 дена по исклучувањето се уште е можно да се врати вашиот профил, ако тоа беше случајно или неправедно деактивирана. По 30 дена, ние го започне процесот на бришење на вашиот профил од нашите системи, која може да потрае и до една недела.
Нашата политика кон децата

Нашите услуги не се насочени кон лицата под 13. Ако сакате да станете свесни дека вашето дете ни се предвидени со лични информации без ваша согласност,, Ве молиме контактирајте со нас на privacy@pennyauctionwizards.com. Ние не свесно собираме лични информации од деца под 13. Ако ние стануваме свесни дека дете под 13 ни се предвидени со лични информации, Ние се трудиме да се отстранат таквите информации и да го прекине сметка на детето. Можете да најдете дополнителни ресурси за родители и тинејџери тука.
ЕУ Safe Harbor Framework

pennyauctionwizards во согласност со американската-E.U. САД и Швајцарија Safe Harbor приватност Принципи на огласот, Изборот, па наваму трансфер, безбедност, интегритетот на податоците, пристап, и спроведување. За да дознаете повеќе за Safe Harbor програма, и да ги погледнете нашите сертификација, Ве молиме посетете ја U.S. Министерството за трговија на вебсајт.
Промените во оваа Политика

Ние може да го ревидира оваа Политика за приватност од време на време. Најновата верзија на политиката ќе ги регулираат нашата употреба на вашите податоци и секогаш ќе биде во https://pennyauctionwizards.com/privacy. Ако се направи промена на оваа политика, дека, во наша сопствена дискреција,, е материјал, ние ќе ве известиме преку надградба или е-пошта на е-пошта поврзана со вашиот профил. Со продолжување на пристап или користење на услугите по тие промени да станат ефективни, Вие се согласувате да биде обврзана со ревидираната Политика на приватност.