Сакате да дознаете повеќе за нашиот денар аукција софтверско решение? Си дојден на вистинското место! Кликнете секое прашање да се види одговорот се појави веднаш под него. Ако ви треба дополнителни информации, ве молиме да ни даде на повик од 9 АМ до 9 Премиерот Pacific Standard Time во 888 407-0605.

Општи прашања

Може ли да се добие пристап до вашата админ панелот демо за вашиот демо веб-страница?

Да! Ако сакате пристап до нашата администрација демо Ве молиме да користите Контакт форма се наоѓа во нашето мени погоре за да бара пристап детали. Обично може да се обезбеди пристап до информации во рамките на еден час или па.

Како вашето решение да се споредуваат со други продажба слични денар аукција софтвер?

Нашите Пени аукција на софтвер фирма се развива денар аукција софтвер за повеќе 5 години. Нашата фирма датира пред официјално да постои како тие се познати денар аукции денес. Поради овој факт нашата фирма е околу од почетокот и да имаат солидно разбирање на тоа како бизнис модел работи и да имаат највисоко ниво на контакти во Филијалата на маркетинг индустријата, како и исплата портал на услуги. Нашите силни Пени аукција на софтвер рамка се користи од страна на најголемиот денар аукции во индустријата.

Нашиот софтвер е програмиран во Smarty PHP и има своја дефиниција мотор. Ова им овозможува на ажурирања без реализирање на вашиот кориснички тема. Нашите тајмери ​​користите Ајакс Притиснете кое е единствениот вистински пат тајмер решение кое нуди стабилна лесна транзиции. Многу други софтверски компании користат нестабилна Торта PHP рамки кои ќе можела одвнатре на експлодира кога распореди.

Старата поговорка вели дека, ќе го добиете она што го плаќаат за. Ако сте во потрага за купување на $300 денар аукција сценариото може да се очекува нестабилна код кој исто така ќе немаат голем број на карактеристики денар аукција треба да се кандидира правилно.

Јас веќе го купи друг смет од PHP скрипта Пени аукција, Пени аукција сценарио или Пени Аукција Мека. Може ли да се добие попуст од тебе?

Ние сме свесни за овие компании, а тие се бизнис практики кои ветуваат светот за клиентите само да ги намали на тие главата кога станува збор за следниве преку со поддршка на корисниците или прилагодување. Ако сте во ситуација каде што треба да им помогне транзиција вашиот клиент база на податоци во текот на нашата платформа имаме писмени кориснички алатки за да ви помогнат. Исто така можеме да ви понудиме попуст на бегалец, под услов да може да ја потврдите вашата оригинална купување од погоре продавачи.

Дали ви нуди прилагодување услуги?

Пени аукција Визардс нуди прилагодување услуги за вашиот пени аукција веб-сајт. Ние нудиме индивидуално PHP развој, Шаблон & бренд дизајн, Фото Продавница графички дизајн услуги, Мобилни развој на апликации за iPhone и Android, Развој Флеш игра, Flex развој и многу повеќе. Ако имате нов концепт кој сакате да го донесе на пазарот нашиот тим може да го донесе на живот!

Дали вашиот софтвер имаат скапи додатоци кои треба да купите подоцна?

Нашиот софтвер доаѓа претходна спакувани со над 1000 опции кои други компании продаваат како додатоци. Ние веруваме дека тоа претпријатие денар аукција на софтвер треба да дојдат порибено со овие карактеристики вградени во. Ние го правиме ви нудиме неколку вредност врз основа Add-ons кои ќе ве спаси Време Управување со вашиот веб-сајт како што се нашите десктоп авто листер софтвер кој ќе се намали времето кои се вклучени во водење на вашиот денар аукција секојдневно.

Кои јазици го прави вашиот софтвер за поддршка?

Нашиот софтвер поддржува следниве јазици (** Купување јазик пакет потребен)

Мандаринскиот кинески
Хинди / урду
Англиски
Шпански
Француски
Рускиот
Арапски
Португалски
Бенгалски
Јапонски
Германски
Јапонски
Хебрејски
Дали треба да се биде технички човек да се кандидира свој денар аукција?

Нашиот софтвер е CMS врз основа и вклучува бесплатно поставување и инсталација. Ова значи дека можете да ја видите комплетната клуч веб-страница и не се потребни никакви технички искуство да започнете свој денар аукција веб-сајт. Нашите Пени аукција на софтвер доаѓа со сите алатки, што треба да започне и управување со вашиот сопствен сајт. Користење на нашиот назад крајот администрација панел можете лесно да додадете нова или промена на постоечките содржини.

Пени аукција на софтвер за лиценцирање

Колку брзо можам да добијам мојата лиценца по купувањето?

Веднаш по купувањето е потврдено од страна на нашиот систем на вашата лиценца се издава и софтвер е достапен за преземање. Меѓутоа, неколку работи кои би можеле да влијаат на оваа, како што се плаќаат со Echeck (ова не е валидна форма на плаќање и ќе бидат отфрлени) или ако измама е откриена. Ние провери сите нарачки по телефон пред да се издаде дозвола.

Колку кодот е заштитена или Шифрирана?

Нашите започнал и професионални Пакетите содржат целосно двојно шифрирана изворниот код (приоритет за енкрипција и Ioncube енкрипција). Ова не значи сепак ефект на способноста да ги уредувате вашата дефиниција (.TPL) датотеки или CSS фајлови. Шаблон прилагодување уште може да се случи со овие пакети како Smarty дефиниција мотор одвојува шаблонските фајлови од основниот код. Ако сакате да имате целосна изворниот код, Ве молиме изберете нашето претпријатие пакети како ова ги вклучува 99% отворен код. За целосна изворниот код ве молиме контактирајте не за цените.

Кои лиценцирање Заштита Дали користите?

Ве молиме бидете сигурни дека вашиот сервер е инсталиран ioncube. Ова може да биде инсталиран на еден WHM сервер со користење на Apache-то лесно компајлерот. Ве молиме имајте во предвид дека нашата инсталирате тим автоматски инсталира сите потребни модули вклучувајќи Ioncube по купувањето.

Како многу сајтови може да го стартувате со мојата лиценца?

Може да се кандидира (1) денар аукција веб-сајт со вашата лиценца ако сте го купиле нашите отворена од , Професионална или компании за дозвола пакет.

Може да го променам мојот сајт лиценца?

Да. Можете да се најавите на вашиот клиент панел секое време и го деактивирате вашиот сајт лиценца и преиздаване на друг сајт. Меѓутоа, сите софтвер на поранешниот лиценцирани домен, мора да се отстранат пред активирање на вториот лиценца.

Можам да купам Комплетна Извор законик?

Не

Може да се продава мојот лиценца?

Вашата дозвола може да се пренесува на друго лице под услов дека вашиот клиент панел информациите се пренесуваат со продажба. Новите сопственици на вашата лиценца може да ни се обратите за овие информации за да се промени. Ќе треба да ни испратите email овластување писмо во кое можеме да ви мејл да им помогне на олеснување на трансферот. Откако овој трансфер се одвива тоа не може да се пренесат повторно.

Како можам да го реобјават мојата лиценца?

Можете да се најавите на вашата лиценца плоча на http://order.pennyauctionwizards.com/ Откако ќе се најавите можете да ја разгледате вашите услуги секција и под лиценцата може да се преиздаване вашата лиценца со избирање на соодветниот табулатор. Ова може да се направи ако се движите вашиот хостинг сметка на друг сервер. Во повеќето случаи, тоа автоматски ќе се ажурира на следната ажурирање проверка.

Персоналните & Дизајн Услуги

Дали ви се нудат Персоналните & Дизајн Услуги?

Да! Нашиот дизајнерски тим нуди некои од најдобрите слика продавница услуги во бизнисот. Ние нудиме целосна брендирање на услуги, како што се логоа, сајт шаблони, е-мејл шаблони, лендерот шаблони и други брендирање на услуги, како што се видео и комерцијален дизајн.

Колку ви наплати за Корисничкото тема или Бренд?

Нашите типичен целосна Монти дизајн пакет трошоци $2500 Долари. Оваа цена може да варира за дизајн комплексност и дефиниција интеграција време.

Дали Дизајн Пени аукција Видео & Реклами?

Да! Ние ви нудиме неколку пени аукција видео формати. Типични видеа стилови може да се гледа подолу:

Производ (Мапа) Вовед Видео. Овие видеа се генерално покажаа лендерот страници или вашиот главен индекс страница. Нејзината цел како брзо како да започнете продажба видео.

Производ Вовед видео мостра

Потсмеваат вест Видео

Почетен курс Видео

Брендирани Видео Пример

Брендирани Видео Пример 2

ТВ Трговската рекламирање точка

ТВ Трговската рекламирање точка 2

Дали ви се нудат прилагодено глас overs?

Имаме повеќе 25 позајмувачи на глас на располагање на нашиот дизајнерски тим. Ние во моментов ги користат овие таленти во видео продукции, радио реклама спотови и телефонски систем за одговарање снимање intros. Ве молиме контактирајте не за овој сервис за да дознаете повеќе.

Имам свој PSDs за мојот сајт Дизајн, Вие ќе работи со овие?

Да. Нашиот тим може да работи со било кој Фотошоп дизајни кои сте ги обезбедиле тие ги исполнуваат нашите минимум за дизајн спецификацијата. Ве молиме контактирајте не за да се добие оваа информација.

Имам Шаблон Од друга сценарио Добавувачот, Може ли да мигрираат Мој корисници и темплејтот на вашата решение?

Ние во моментов нудат миграција PHP скрипти за Пени аукција и Microbids аукции. Други денар аукција на софтвер се продава генерално може да имаат податоци мигрирале обезбедени нашиот тим може да пристапите до базата на податоци и да изврши проценка.

Правиш лого дизајни & Други основна Дизајн Измени?

Нашата компанија може да понуди основните дизајн услуги по намалена тарифа. Ова вклучува вчитување вашето лого преку FTP и правење на едноставни банер и други промени сликата. Оваа услуга генерално може да се изврши брзо и може да се нарача во касата.

Ако можам да добијам Прилагодено тема ќе ми го поседува?

Да! Прилагодено теми се во сопственост на сопственикот на сајтот. Ние може да побара ваша дозвола да го покажат на нашата веб страница. Меѓутоа, ако сте одбрале да не го дозволуваат тоа нема да се открие потеклото на дизајнот или препродаваат некогаш.

Хостинг & Сервер Спецификации

Каков вид на хостинг ми е потребно за да започнете?

Нашиот софтвер е класифициран како претпријатие денар аукција софтверско решение. Овој софтвер е решение ви е потребна посветен сервер или виртуелни приватни сервер се извршува WHM / cPanel со еден CentOS оперативен систем 6 оперативен систем. Тоа може да работи во 32 или 64 bit-на владата.

Зошто ми е потребен на Посветен на серверот?

Пени аукции имаат висока стапка на посета. Просечната денар аукција корисникот го поминува неколку часа наддавање за денар аукција веб-сајт. Ова соединенија на износот на посетителите ќе добиете во нормална тарифа и тоа значи дека вашиот сајт ќе бара пропусен опсег и повеќе сервер ресурси од една заедничка хостинг провајдер е подготвен да се откаже од пет долари месечно сметка. Дополнително за безбедносни цели Пени аукции бара посветен сервер како што обично процес во текот $25,000 на ден. Со цел да процесот на кредитни картички ви треба SSL сертификат со цел да се задржи PCI усогласеност. Ова бара посветен IP. Целосната Одговорот на ова прашање е безбедноста, перформанси и пропусен опсег. Пазете се од било денар аукција скрипта продавач кој ви ветува решение што може да се кандидира на заедничка платформа. Пени аукции се сериозен бизнис потфат.

Што е во корист на хостинг со Пени аукција Визардс?

Нашите Пени аукција Server тим управува посветен сервер објект во една од најбрзо Америка центри за податоци. Имаме посветен хардвер подготвена да распореди веднаш откако ќе ги нарачате нашиот софтвер. Ова води кон осветлување брзо се сврти пати на вашиот денар аукција веб-сајт. Регрутирање на посветен сервер од друга компанија може да потрае неколку денови да се распоредат и некои компании нудат малку или без сервер поддршка еднаш пропишана.

Колку време е потребно за да се распореди на серверот & Поставете ја?

Обично ние може да имате и работи во помалку од еден час. Ако прашањето некогаш се јавува нашиот тим серверот поддршка е на располагање 24 часа на ден да се решат сите прашања и да се обезбеди хостинг сервер софтвер и амандман автоматски.

Ако изберам да биде домаќин на друго место Што Сервер Спецификации Дали ми е потребен?

Вашиот денар аукција софтвер на серверот треба да се изгради со помош на следниве спецификации:

Dual Core Посветен на серверот (Минимална) 4 GB RAM меморија CentOS 5 (32 или 64 малку) WHM / Cpanel

Идеален сервер Спецификација:

Quad Core Сервер 16 GB RAM меморија CentOS 5 WHM / Cpanel

Ние не поддржува било која друга хостинг панели или оперативни системи. Сепак софтверот треба да се кандидира во било PHP5 со MySQL 5 животната средина, ние не може да помогне со овие видови на инсталации. Тоа е до вас да се осигура дека вашиот сервер ги исполнува горенаведените спецификации.

Кои хостинг поддршка ви нудиме?

Нашиот свет класа сервер обезбедување тим нуди професионални сервер управување и ажурирање услуги со секој сервер ние одредба. Ние ги следиме до времето и серверот перформанси и ќе ве извести за сите проблеми за неколку минути на откривање. Ние исто така нудиме автоматски резервна копија и други критични Load Balancing услуги. Кога ќе изберете Пени аукција Визардс како вашиот хостинг провајдер се поврзувате со Група 1 центарот за податоци се наоѓа во Далас, Тексас, кој е директно поврзан со влакна 'рбетот на интернетот. Ова ни овозможува да се избави неспоредлив пренос на податоци брзини. Нашиот тим е, исто така, го разбира нашиот денар аукција софтвер во и надвор и нашите брзо распоредување стратегија е центриран околу ова разбирање.

Може ли да се надополни во секое време?

Нашите услуги сервер управување може да се надополни во секое време да биде поголем побрз сервер без прекини.

Може ли да го откажете мојата хостинг & Префрлување на друго место во секое време?

Да. WHM доаѓа со миграцијата на софтвер инсталиран.

Софтвер трошоци & Провизија за

Која е најдобрата пакет да се избере?

Одговорот на ова прашање зависи од неколку фактори.

Како вашето решение да се споредуваат со други продажба слични денар аукција софтвер?

Нашите Пени аукција на софтвер фирма се развива денар аукција софтвер за повеќе 5 години. Нашата фирма датира пред официјално да постои како тие се познати денар аукции денес. Поради овој факт нашата фирма е околу од почетокот и да имаат солидно разбирање на тоа како бизнис модел работи и да имаат највисоко ниво на контакти во Филијалата на маркетинг индустријата, како и исплата портал на услуги. Нашите силни Пени аукција на софтвер рамка се користи од страна на најголемиот денар аукции во индустријата.

Нашиот софтвер е програмиран во Smarty PHP и има своја дефиниција мотор. Ова им овозможува на ажурирања без реализирање на вашиот кориснички тема. Нашите тајмери ​​користите Ајакс Притиснете кое е единствениот вистински пат тајмер решение кое нуди стабилна лесна транзиции. Многу други софтверски компании користат нестабилна Торта PHP рамки кои ќе можела одвнатре на експлодира кога распореди.

Старата поговорка вели дека, ќе го добиете она што го плаќаат за. Ако сте во потрага за купување на $300 денар аукција сценариото може да се очекува нестабилна код кој исто така ќе немаат голем број на карактеристики денар аукција треба да се кандидира правилно.

Јас веќе го купи друг смет од PHP скрипта Пени аукција, Пени аукција сценарио или Пени Аукција Мека. Може ли да се добие попуст од тебе?

Ние сме свесни за овие компании, а тие се бизнис практики кои ветуваат светот за клиентите само да ги намали на тие главата кога станува збор за следниве преку со поддршка на корисниците или прилагодување. Ако сте во ситуација каде што треба да им помогне транзиција вашиот клиент база на податоци во текот на нашата платформа имаме писмени кориснички алатки за да ви помогнат. Исто така можеме да ви понудиме попуст на бегалец, под услов да може да ја потврдите вашата оригинална купување од погоре продавачи.

Дали ви нуди прилагодување услуги?

Да

Дали вашиот софтвер имаат скапи додатоци кои треба да купите подоцна?

Не бе

Кои јазици го прави вашиот софтвер за поддршка?

Ние сме свесни за овие компании, а тие се бизнис практики кои ветуваат светот за клиентите само да ги намали на тие главата кога станува збор за следниве преку со поддршка на корисниците или прилагодување. Ако сте во ситуација каде што треба да им помогне транзиција вашиот клиент база на податоци во текот на нашата платформа имаме писмени кориснички алатки за да ви помогнат. Исто така можеме да ви понудиме попуст на бегалец, под услов да може да ја потврдите вашата оригинална купување од погоре продавачи.

Дали треба да се биде технички човек да се кандидира свој денар аукција?

Ние сме свесни за овие компании, а тие се бизнис практики кои ветуваат светот за клиентите само да ги намали на тие главата кога станува збор за следниве преку со поддршка на корисниците или прилагодување. Ако сте во ситуација каде што треба да им помогне транзиција вашиот клиент база на податоци во текот на нашата платформа имаме писмени кориснички алатки за да ви помогнат. Исто така можеме да ви понудиме попуст на бегалец, под услов да може да ја потврдите вашата оригинална купување од погоре продавачи.

Поддршка

Може ли да се добие пристап до вашата админ панелот демо за вашиот демо веб-страница?

Да! Ние не пост нашите админ панелот демо пристап детали поради бројни хакирањето обиди. Ако сакате пристап до нашата администрација демо Ве молиме да користите Контакт форма се наоѓа во нашето мени погоре за да бара пристап детали. Обично може да се обезбеди пристап до информации во рамките на еден час или па.

Како вашето решение да се споредуваат со други продажба слични денар аукција софтвер?

Нашите Пени аукција на софтвер фирма се развива денар аукција софтвер за повеќе 5 години. Нашата фирма датира пред официјално да постои како тие се познати денар аукции денес. Поради овој факт нашата фирма е околу од почетокот и да имаат солидно разбирање на тоа како бизнис модел работи и да имаат највисоко ниво на контакти во Филијалата на маркетинг индустријата, како и исплата портал на услуги. Нашите силни Пени аукција на софтвер рамка се користи од страна на најголемиот денар аукции во индустријата.

Нашиот софтвер е програмиран во Smarty PHP и има своја дефиниција мотор. Ова им овозможува на ажурирања без реализирање на вашиот кориснички тема. Нашите тајмери ​​користите Ајакс Притиснете кое е единствениот вистински пат тајмер решение кое нуди стабилна seemless транзиции. Многу други софтверски компании користат нестабилна Торта PHP рамки кои ќе можела одвнатре на експлодира кога распореди.

Старата поговорка вели дека, ќе го добиете она што го плаќаат за. Ако сте во потрага за купување на $300 денар аукција сценариото може да се очекува нестабилна код кој исто така ќе немаат голем број на карактеристики денар аукција треба да се кандидира правилно.

Јас веќе го купи друг смет од PHP скрипта Пени аукција, Пени аукција сценарио или Пени Аукција Мека. Може ли да се добие попуст од тебе?

Ние сме свесни за овие компании, а тие се бизнис практики кои ветуваат светот за клиентите само да ги намали на тие главата кога станува збор за следниве преку со поддршка на корисниците или прилагодување. Ако сте во ситуација каде што треба да им помогне транзиција вашиот клиент база на податоци во текот на нашата платформа имаме писмени кориснички алатки за да ви помогнат. Исто така можеме да ви понудиме попуст на бегалец, под услов да може да ја потврдите вашата оригинална купување од погоре продавачи.

Што значи живот на времето значи поддршка?

Пени аукција Визардс ќе обезбеди новостите на нашиот софтвер за живот. Ова не вклучува прилагодување или кодот модификации на вашиот веб-сајт. Ние не нудат прилагодување услуги, но ова е платена сервис. Кога ќе купите Пени аукција на софтвер пакет од Пени аукција Визардс ќе добиете нашите софтверски пакет и книга од Fedex. Освен тоа ние се инсталира

Дали ви нуди прилагодување услуги?

Нашиот развој на софтвер тим се состои од PHP програмери, мобилен програмери (Коко (Епл)/Андроид), C # и C и Фотошоп CSS дизајнери. За дополнителна сума пари што може да се користи за да го прилагодите вашиот пени аукција тема, код или се развие било можно додадете можете да го смисли. Во минатото ние имаме развиено Мрежен апликации, мобилни апликации, Фејсбук апликации, обичај Флеш игри и слот машини, покер апликации и многу многу повеќе.

Ако ви е потребна за персонализација, ве молиме контактирајте со нас за да добие понуда за вашиот проект. Нашиот тим од сметките на рамна стапка на работа.

Дали вашиот софтвер имаат скапи додатоци кои треба да купите подоцна?

Не! Ова е една од основните одлики на нашиот софтвер наспроти нашите конкуренти. Ние пакет тони функции во нашиот софтвер кој е стандард во софтвер ние продаваме. Нашите конкуренти ќе ви го продаде евтини сценариото, но ќе nickle и Диме вас на различни додатоци и да додадете на е.

Кои јазици го прави вашиот софтвер за поддршка?

Нашиот софтвер го поддржува 127 глобалната јазици, вклучувајќи РТЛ Јазици.

Дали треба да се биде технички човек да се кандидира свој денар аукција?

Не, се бара само основните интернет знаење, ние ќе се обучуваат за да го стори останатото! Со Пени аукција Визардс вие не мора да се грижите за недостатокот на поддршка. Нашиот посветен Пени аукција специјалисти ќе ви прошетка низ вашиот сајт чекор по чекор и да обезбеди детални видео обука. Со секоја нарачка вие исто така добивате нашиот книга наречена Пени аукција успех. Книгата е чекор по чекор водич за започнување на свој денар аукција и ќе шета покрај тоа што процесот.

Која е вашата бирото врвот Авто листер Софтвер?

Од нашето долгогодишно искуство во двете развој денар аукции и водење нив се соочуваат со многу предизвици, со сите Пени аукција на проектот и прозорци се соочуваат секојдневно. Поради тоа имаме развиена реалниот свет денар аукција решенија.

Авто листер софтвер едноставно им овозможува на секој да се набројат целосна дена во вредност од аукциите со еден клик на копче. Апликацијата работи во Windows и спасува аукција сопственик од вработување на еден посветен лице да управува и да се создаде аукции секојдневно.